TRANSLATION

Osoby - Goście i Gościnie z 2014 roku

Tegoroczne gościnie , tegoroczni goście
(strona w przygotowaniu, będziemy dodawać pozostałe osoby na bieżąco)
Galeria zdjęć gościń i gości TU


Hanna ”Zielicha” Świątkowska
Z wykształcenia zootechnik, z zawodu zielarka, terapeutka, Wiedźma, od ponad ćwierćwiecza gromadzi wiedzę. Niezwykłą, pradawną, docierając do jej źródeł, zagłębiając się w tajemnice przyrody, historii i mitologii. Odnajduje prawdy, o których dzisiejszy świat zapomniał i łączy ją z innymi, nowo odkrytymi, tworząc ogromne zasoby wiedzy.

Hanna o sobie:
Zajmuję się prowadzeniem warsztatów zielarskich, w tym rozpoznawaniem roślin dziko rosnących naszego klimatu w ich naturalnych środowiskach. Zajęcia miewają charakter poznawczy, wykładowy lub ćwiczeniowy. W ich zakres wchodzi różnorodne użytkowanie roślin – kulinarne, kosmetyczne, profilaktyka zdrowia, a także leczenie. Jestem autorką "Zielnika pierwszej pomocy" oraz wielu różnorodnych przepisów na wyroby zielarskie, zarówno kulinarne jak i kosmetyczne oraz lecznicze. Pisuję także artykuły – witryny: "Zielona Przestrzeń", "Natmed". Od kilku lat współpracuję z grupą odtwórstwa historycznego wczesnego Średniowiecza (IX – XI w) KH HIRD w Kielcach. 


Jeszcze niedawno tak właśnie się przedstawiałam i w gruncie rzeczy nadal wszystko "pozostaje w mocy"... Ale na pytanie kim ja jestem odpowiedziałabym dziś nieco inaczej. Kimże jestem w pięknym i fascynującym tańcu Życia?
SOBĄ. 

Ani moje imię, ani nazwisko (rodowe czy też "po mężu") ani wreszcie przydomek "Zielicha" nie jest mną... Nie jest także "sednem mnie" żadna z wykonywanych, wyuczonych czy też pasjonujących mnie czynności, dziedzin ani fascynacji... Tak jestem postrzegana i takie role – zielarki i pasjonatki Natury i Sztuki sobie wybrałam – ale to tylko role!

Rolą także w tym ujęciu, a może raczej sposobem poszukiwania, jest moja fascynacja Słowiańszczyzną i jej kulturą, tak bardzo trudnymi do odkrywania i opisywania! Tu się urodziłam i stąd pochodzę, odczuwam to bardzo silnie.. A jednak – nie jestem Słowianką "wyłączną", nie mam ambicji ani potrzeby budowania wokół slowiańskości mitu doskonałości czy też jedynie słusznych rozwiązań! Nie jestem zatem "rodzimowiercą", nie poszukuję bóstw ani mitów dla oddawania im czci. Jeżeli czegoś szukam w swej "drodze przypominania Życia", to korzeni – własnych i kultur, z których wyrastamy... 

Pracując od wielu lat z roślinami i wśród roślin znam doskonale rolę korzeni, bez których żadna roślina nie może żyć, rozwijać się, zakwitać ani owocować, aby w końcu wydać nasiona – zalążek kolejnego cyklu Życia... Ale ja sama nie jestem przecież korzeniem, łodygą, liściem, kwiatem, owocem ni nasieniem.... Kim i czym zatem jestem? Jak mogę się przedstawić tutaj, wobec Poszukujących? Jestem sobą – poszukującą, przybierającą różne stroje i role, zanurzającą się w doznawanie Życia i smakującą je... z fascynacją i radością większą niż jeszcze kilka lat temu mogłabym przypuszczać! Radującą się z poznawania Świata i Ludzi...

Witam wszystkich!
Więcej o Zielarce znajdziesz na stronie:
http://www.wrozka.com.pl/magia/wrozbici-i-terapeuci/7294-na-szlaku-wiedzmMagda Polkowska - bajarka
Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od "dawna niedawna". Inspirację czerpie od starej kobiety ktora mieszka w ciszy jej samej na dnie swiętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii). 
Więcej o Magdzie na jej stronie : Baśnie Ludów ZiemiSonya Alicja Bednarek (Polska) 
Sonya jest oddana odnowie żeńskiej energii na planecie Ziemia
~ Shakti, Boskiej Kobiecości, jako ogromnej mądrości, mocy i ponad wszystko miłości, która przenika wszystko oraz dzięki której istnieje wszelka kreacja i transformacja.


Warsztaty Sonyi są skierowane do tych osób (aktualnie przede wszystkim do kobiet, ale część z nich także do mężczyzn), które pragną sięgać do swojego źródła poprzez żeńską energię właśnie. Dla kobiet jest to powrót do zmysłowej, nieokiełznanej i pięknej mądrości, której wrażliwość jest pełna mocy, a dla mężczyzn – do obecnego, swobodnego i przemierzającego życie kreatora, którego moc jest pełna wrażliwości. Sonya uważa, że gdy przywrócimy nasze połączenie z kobiecością, zintegrujemy jej światło i cień, to nie tylko będziemy świadkami powrotu jej harmonii z męskością, ale jednocześnie powstania tętniącej życiem męskości. Shakti nigdy nie może zostać oddzielona od Shivy, Boskiej Męskości.

Warsztaty obejmują różnorodne ćwiczenia, rytuały i medytacje świadomego bycia, odczuwania, rozumienia i działania poprzez połączenie z ciałem i sercem. Są to praktyki współczesne, a także zakorzenione głównie w tantrze hinduskiej, które otwierają na swobodny przepływ Shakti przez nas. Uważność Sonyi oraz jej mądrość odczuwania tworzą bezpieczną przestrzeń do samoodkrywania i samouzdrawiania. A jej działania są wkładem w ponowne narodziny wolnego, pełnego miłości człowieka.

Przez 4 lata współpracowała z Mariuszem i Gayą Wiśniewskimi. Teraz bada Tantrę Hinduską. Jej przewodnikiem są tantryczne nauki Osho, a inspiracją takie przepiękne kobiety jak: Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, Chameli Ardagh i Sally Kempton. Co jakiś czas wypowiada się na łamach prasy (Sens, Zwierciadło), portali (zwierciadlo.pl), czy w programach telewizyjnych jak TV4‚ ‘mała Czarna’ i innych. Jej osobną pasją, z miłości i zachwytu nad niezwykłymi darami natury, jest manufaktura roślinnych świec Suryani Candles aromatyzowanych naturalnymi olejkami eterycznymi.

Więcej informacji o Sonyi znajdziesz na jej stronie:
http://www.namietnaobecnosc.pl
http://www.namietnaobecnosc.pl


Mattie Davis-Wolfe i David Thomson (USA)

 
Mattie i David mają specjalistyczne psychologiczne wykształcenie, poparte doświadczeniem zawodowym. Dodatkowo ich doświadczenie wiąże się z rozwojem organizacji (np. wewnętrznymi agentami zmiany), relacjami międzyludzkimi i edukacją w opiece zdrowotnej skoncentrowanej na sukcesie studentów. Wspólnie prowadzili badania z niektórymi z najciekawszych i najwspanialszych mentorów naszych czasów. Pracowali zarówno z rdzennymi, jak i z akademickimi nauczycielami z różnych kultur i tradycji na całym świecie. Są oni doświadczonymi nauczycielami i prowadzącymi ceremonie, z wieloletnim doświadczeniem w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej, w Polsce i Europie Zachodniej, gdzie poznają to, co święte zarówno na formalnych warsztatach, jak i w swoim codziennym życiu jako doradcy i nauczyciele uniwersyteccy. Angażują się trudne i wymagające sytuacje z udziałem różnorodnych kulturowo ludzi, które rozwiązują w oparciu o łaskę, otwarte serce i głębokie współodczuwanie.  Ich własny związek, we wzruszający i i humorystyczny sposób odzwierciedla powiedzenie "Szukaj tego, co boskie."

"Znalezienie siębie, patrzenie do wewnątrz, jest najważniejszą rzeczą w życiu.
To jest to, na czym stoimy, to, kim jesteśmy. "(Bear Heart," Wind is My Mother") 

Więcej informacji o nich znajdziesz na stronach:

Tanna Jakubowicz Mount

  

Psychoterapeutka, która stworzyła Polskie Forum Transpersonalne (dawniej Towarzystwo) organizację o strukturze sieci powiązaną z ruchem transpersonalnym na całym świecie. Celem Forum jest prowadzenie psychoterapii obejmującej wymiar duchowy człowieka, oraz łączenie osób, którzy dążą do twórczego współistnienia ludzi różnych kultur, narodowości i tradycji duchowych. Najistotniejszą intencją tej pracy jest sprzyjanie takiej przemianie ludzkiej świadomości, aby duch naszych czasów był duchem pojednania: człowieka z samym sobą, człowieka z ludźmi, człowieka z Ziemią. Uczestniczy w europejskich i światowych konferencjach transpersonalnych. Prezentuje swoją koncepcje ewolucji człowieka od stadium Homo Separatus (człowieka oddzielonego) do stadium Homo Holos – człowieka, który obejmuje całość istnienia i wspiera życie w całej różnorodności. Związana z międzynarodową siecią ośrodków holistycznych.

Zasiada w Kręgu Starszyzny Kobiet w Polsce. Orędowniczka kultury holistycznej, czyli kultury miłości i szacunku do Życia, Ziemi i Całego Stworzenia. Jej pasją jest uzdrawiane miłością i budzenie ludzi do świadomości wspólnoty istnienia. Prowadzi ceremonie i rytuały inicjacyjne: osobiste, rodzinne i wspólnotowe. Praktykuje buddyzm zen i ścieżkę szamańską. Prowadzi autorską terapię inicjacyjną, warsztaty terapeutyczne "Progi Życia" i treningi edukacyjne "Alterkariera", komunikacyjne, inicjacyjne: "Kręgi Uzdrawiającej Mocy", integracyjne i antystresowe, oraz budowania zespołu dla firm.

Więcej informacji znajdziesz na:
www.mandala.waw.pl


Silke Klüver z roczną córeczką Charlotte oraz
Janka Striffler
z ekologicznej społeczności Tamera (Portugalia)Tamara (Portugalia) - wspólnota jest urządzona w tradycji społecznych utopii pierwotnego chrześcijaństwa, a ideałem do którego się w niej dąży jest stan pełnego komunizmu, a także pełne psychologicznego dobrostanu jego członków. Nie ma w niej mistrza, ani presji władzy. Dąży się do idealnej koegzystencji pomiędzy ludźmi, zwierzętami i roślinami. Więcej informacji znajdziesz na: en.wikipedia.org/wiki/Tamera oraz www.tamera.org

Silke Klüver o sobie

Silke Urodziła się w 1971 roku, wychowała się w małej miejscowości na północy Niemiec.
W ekologicznej społeczności Tamera od 2004 roku, żyje, edukuje i prowadzi badania, gdzie do 2012 roku pracowała w zespole głównym ekologii, była główną koordynatorką projektu permakulturowego i pracowała z małymi dziećmi ucząc je premakultury. Natomiast od 2012 roku pracuje w "miejscu dla dzieci" poświęca się ogrodowi bogów, który ma na celu rozwój niemowląt do życia w wolnej miłości, jako niezależnych, współpracujących ze sobą istot od samych narodzin. Jest współzałożycielką szkoły dla rodziców.

W przeszłości uzdrawiała duchowo z tzw. chorób nieuleczalnych i ich skutków,
natomiast obecnie towarzyszy innym i bada duchowe uzdrawianie w kręgu.
W ekologicznej społeczności Tamera ponad rok przygotowywała się do
świadomego poczęcia zakończonego porodem córki Charlotte w 2013 roku

Wartości
"Nie może być pokoju na świecie tak długo, jak jest wojna w miłości"

Uwielbiam ten cytat z Sabine Lichtenfels, ponieważ wyjaśnia głębię potrzebnej zmiany, którą musimy wprowadzić  w naszym życiu. Kiedy przychodzimy na Ziemię jako kosmiczne istoty, kochamy wolną miłością wszystkie stworzenia i siebie. Ale już w ciągu pierwszych kilku miesięcy podejmujemy obecnie dominującą i wojnę i struktury strachu i tworzymy  znów ten sam system na zewnątrz. Niezbędnym krokiem, aby wyrwać się z tego błędnego koła do spokojnej przyszłości jest nauka budowania trwałych zrównoważonych społeczności na całym świecie. Poprzez zrównoważoną w tym sensie rozumiem społeczność, w której mówimy sobie prawdę - szczególnie w miłości, potrafimy znów sobie nawzajem zaufać i wspieramy się wzajemnie.
Ja poświęciłam swoje życie tym procesom,  szczególnie towarzyszeniu kobietom w świadomym poczęciu, pracy z kobietami w ciąży i dziećmi od samego początku życia, w oparciu o te właśnie wartości. Jako, że jestem ekolożką, permakultura jest dla mnie żywym przykładem, w którym osadzam swoje wartości w mojej codziennej pracy. Niech przyszłe pokolenia i społeczeństwa razem zamieszkują tą cudowną Ziemię jako wolno kochające istoty jakimi jesteśmy.

O czym będę mówić?
  • o podstawowych wartości życia w społeczności Tamera
  • o tym dlaczego potrzebujemy szkół dla rodziców w czasach transformacji
  • o tym, ze świadome poczęcie jest  logiczną konsekwencją wolnej miłości
  • o porodzie w społeczności zaufania jako historycznym wydarzeniu
  • o niemowlętach jako wielkich współpracujących duchach miłości
    wybierających ludzkie doświadczenie na Ziemi
  • jak żyć w rodzinie, w społeczności i wolnej miłości


Piotr Bielski
Moją drogą jest połączenie z innymi, otwartość, bliskość, czułość,
pełna autentyczność i wdzięczność
. Do tego mądra, bo przepełniona spokojem
i zaufaniem
troska o świat. Moim narzędziem ku temu jest joga śmiechu.

Jestem pierwszym polskim certyfikowanym nauczycielem jogi śmiechu, uczyłem się tej unikalnej metody łączącej bezwarunkowy śmiech z ćwiczeniami oddechowymi jogi w Indiach bezpośrednio od jej twórcy – doktora medycyny Madana Katarii. Propaguję niezależny od nastroju śmiech dla zdrowia i pogody ducha, mam misję uczynienia z Polski najbardziej roześmianego kraju świata. Prowadzę otwarte sesje w parkach, warsztaty w centrach jogi i rozwoju osobistego, specjalne sesje dla firm i organizacji pozarządowych, a nawet zaglądam z zajęciami jogi śmiechu do domów pomocy społecznej czy więzień. Z wykształcenia jestem socjologiem i z wykonywanego przez wiele lat wolnego zawodu dziennikarzem. Od 12 lat praktykuję hatha jogę, od kilku lat taniec kontakt improwizacje i inne metody pracy z ciałem, tworzę i publikuje poezję. Stale współpracuję z wiodącymi ośrodkami jogi i rozwoju osobistego z całej Polski


Więcej informacji o jodze śmiechu
http://www.joginsmiechu.pl/o-jodze-smiechu/
 

Kamila Domin - White SwanWhite Swan - Artystka muzyczna, gra na gongach i innych instrumentach oraz śpiewa intuicyjnie. Tworzy głęboko relaksujące kąpiele w dźwiękach. Pracuje z kobietami. Szczęśliwa mama czwórki dzieci: Wiki, Angusa, Hugo i Edgara (troje z nich urodziła w domu lotosowo). Kobieta mocy, poszukująca różnych aspektów wewnętrznej kobiecej siły. Promuje ideę świadomych narodzin. Uczyła się u Eleny Tonetti Vladimirovej, jednej ze światowych pionierek ruchu naturalnych narodzin. Entuzjastka improwizacji artystycznej oraz technik, pozwalających wyzwolić się z ograniczeń oraz umożliwiających swobodną autoekspresję i życie w pełnym rozkwicie. Jej drogą serca jest granie na gongach, taniec, śpiew spontaniczny, kontakt z naturą i żywiołami. Swoją pasją dzieli się na spotkaniach i warsztatach.Więcej informacji znajdziesz na: 
www.wayofthesound.com  
przebudzeniebogini.blogspot.com

  

Karolina Śmigiel


Karolina Śmigiel - nauczycielka jogi (Intro II) wg metody B.K.S. Iyengara, psycholożka, socjoterapeutka. Jogę praktykuje od 8 lat. Od 6 lat towarzyszy mi w przygodzie z jogą Joachim - mój syn. Najpierw ćwiczył ze mną gdy jeszcze był w brzuszku , teraz ćwiczy ze mną kiedy ja praktykuje jogę w domu. To on jest moim najlepszym nauczycielem "jogi z dziećmi"- inspiruje mnie do wymyślania zajęć by były atrakcyjne dla nich.. Więc od pewnego czasu oprócz jogi dla osób dorosłych, coraz częściej prowadzę jogę dla dzieci. Robiłam takie zajęcia z przedszkolakami i z dziećmi w wieku szkolnym oraz z młodzieżą. Doświadczam jogi można korzystać w każdym wieku i ma ona na wszystkich dobroczynny wpływ. Dzieci mają niesamowitą frajdę kiedy podczas zajęć naśladują pozycje różnych zwierzątek, kiedy grają w " kto dłużej wytrzyma bez ruchu" albo " króla ciszy". Uczą się poprzez jogę równowagi, skupienia, czucia siebie, oddechu. Zwiększają gibkość i elastyczność swojego ciała, ale także je wzmacniają. Joga przeciwdziała i koryguje skrzywienia kręgosłupa będące wynikiem noszenia ciężkich tornistrów, siedzenia przy komputerze czy w ławce szkolnej. Na poziomie psychicznym powoduje wzrost pewności, wiary w siebie, samoakceptacje, kształci umiejętności społeczne. I co jest bardzo ważne - utrwala " dobre nawyki" na przyszłe życie.

  PATRONAT MEDIALNY
www.taraka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz